Hörmətli qrant iddiaçıları,
“Azərbaycan Respublikasında dövlət idarəçiliyinin təkmilləşdirilməsi ilə bağlı əlavə tədbirlər haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2019-cu il 14 yanvar tarixli Fərmanının 1-ci hissəsinə əsasən Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Elmin İnkişafı Fondunun fəaliyyəti özünümaliyyələşdirmə prinsipi əsasında həyata keçirilməklə yenidən təşkil edilməlidir.
Bu proseslə əlaqədar olaraq, Elmin İnkişafı Fondu elan olunmuş aşağıdakı müsabiqələr üzrə layihələrin qəbulunu dayandırır:
-        “Azərbaycan və Türk Dünyası” tədqiqatları üzrə qrant müsabiqəsi;
-        9-cu “Mobillik qrantı” müsabiqəsi.
Elmin İnkişafı Fondu və TÜBİTAK tərəfindən birgə təşkil olunmaqla keçirilən 1-ci Azərbaycan-Türkiyə (“AzTürk-1”) beynəlxalq qrant müsabiqəsinə layihələr yalnız sənaye və biznes qurumlarının maliyyə dəstəyi verildiyi halda qəbul olunacaqdır.

URGENT: To the attention of grant applicants !!!
According to the first part of the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan dated January 14, 2019 "On Additional Measures to Improve the Public Administration of the Republic of Azerbaijan", the activities of the Science Development Foundation under the President of the Republic of Azerbaijan should be reorganized with the principle of self-financing .
Following the Decree, the Science Development Foundation announces that it ceases to accept projects on the following competitions:
- grant competition on "Azerbaijan and Turkic World" researches;
- 9th "Mobility Grant" competition.
The 1st Azerbaijan-Turkey (AzTurk-1) international grant competition, organized jointly by the Science Development Foundation and TUBITAK, will be implemented only if the financial support is provided by industry and business entities.