Elmin İnkişafı Fondunun qrant layihəsi üzrə “Neft və geoekologiya” mövzusunda gənc tədqiqatçıların və tələbələrin I beynəlxalq məktəb-seminarı keçiriləcək
3023
Noyabr 29 2018
17:04
AMEA Neft və Qaz İnstitutunun Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin yaradılmasının 100 illiyinə həsr edilmiş I beynəlxalq məktəb-seminar “Neft və geoekologiya” adlı layihəsi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Elmin İnkişafı Fondu və Gənclər və İdman Nazirliyi tərəfindən elan olunmuş Gənc alim və mütəxəssislərin dördüncü birgə qrant müsabiqəsinin (“Mənim ilk qrantım”) qalibi olub.
3-5 dekabr 2018-ci il tarixlərində Neft və Qaz İnstitutu tərəfindən qalib layihəyə əsasən "Neft və geoekologiya" mövzusunda gənc tədqiqatçıların və tələbələrin I beynəlxalq məktəb-seminarı keçiriləcək.
Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin 100 illik yubileyinə həsr olunan beynəlxalq tədbirdə Rusiya, Ukrayna, Qazaxıstan, İtaliya, Almaniya, Gürcüstan və digər ölkələrdən alim və mütəxəssislərin iştirakı gözlənilir.

The 1st International School-Seminar on “Oil and Geo-ecology” (grant-winning project of Science Development Foundation) will be held
2977
November 29 2018
17:04
Oil and Gas Institute will hold the 1st International School-Seminar on "Oil and Geo-ecology" on 3-5 December 2018, dedicated to the Centennial of the ADR. This is the winning project of "My first grant" which is the joint grant competition of the Science Development Foundation under the President of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Youth and Sports.
It is expected to have scientists and specialists from Russia, Ukraine, Kazakhstan, Italy, Germany, Georgia, and other countries at the school-seminar as participants and lecturers.