2018-ci il 4 dekabr tarixində “Springer Nature” və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Elmin İnkişafı Fondu “Elmi məqalənin nüfuzlu jurnalda nəşrə hazırlanması” mövzusunda birgə müəllif seminarı keçirəcək.
Seminarda “Springer Nature” şirkətinin Lisanslama müdiri Merve Okur Karagülle bu şirkətin profili, Azərbaycanda tədqiqat nəticələri və Azərbaycan və “Springer Nature” əməkdaşlığının perspektivləri haqqında məruzə edəcək. “Springer Nature” şirkətinin satış direktoru Şahin Giray isə iki sessiya ərzində effektiv əlaqələndirici olmağın yolları və məqalə əlyazmasının çapa hazırlanması, həmçinin  düzgün elmi jurnal seçimi və elmi məqalənin çap üçün təqdim olunma prosesi haqqında təlim keçəcək. Tədbirin sonunda suallar cavablandırılacaq. Saat 10:30-da başlayacaq tədbir AMEA Mərkəzi Elmi Kitabxanasında keçiriləcək.Təlim elm və tədris müəssisələrində çalışan alimlər, mütəxəssislər, həmçinin doktorant və dissertantlar üçün nəzərdə tutulub. Seminarda iştirak ödənişsizdir və qeydiyyat əsasındadır. Qeydiyyat üçün bu linkdən istifadə etmək olar.

On December 4, 2018, Springer Nature and the Science Development Foundation under the President of the Republic of Azerbaijan will hold a joint workshop on "Drafting and preparation of scientific article for renowned journals".
The seminar to be held by the Springer Nature Licensing Manager, Merve Okur Karagulle and will feature the Springer Nature company profile, research results and prospects for Azerbaijan and Springer Nature cooperation. Springer Nature's sales director, Shahin Giray, will also be conducting two sessions on how to become an effective coordinator and how to transform a draft to the full-fledged scientific article, as well as how to select the right journal magazine and the presentation of a scientific article. The FAQ session will be held at the end of the event. The event will be held at the Central Scientific Library of ANAS at 10:30. The training is intended for academics, experts working at science and education institutions as well as doctoral students. Participation in the workshop is free of charge and is subject to registration. You can use this link to register for the workshop.