“Clarivate Analytics” təşkilatının nümayəndə heyəti Elmin İnkişafı Fondunda olub
2017-ci il 19 iyun tarixində Clarivate Analytics (keçmiş Thomson Reuters-ə aid olan qurumun yeni mülkiyyətçisi) təşkilatının Əqli Mülkiyyət və Elm Departamentinin İnkişaf Etməkdə olan ölkələr üzrə baş direktoru Viji Krişnanın başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti  Elmin İnkişafı Fondunda olub. Görüşdə “Clarivate Analytics”in Rusiya və MDB ölkələri üzrə icraçı direktoru Oleq Utkin və bu qurumun Azərbaycan üzrə nümayəndəsi Aygün Babazadə də iştirak edib.
Görüşdə Fondun icraçı direktoru hər iki qurum arasında səmərəli əməkdaşlığın mövcud olduğunu, birgə tədbirlərin və məsləhətləşmələrin keçirildiyini xatırladaraq, bu əməkdaşlığın gələcəkdə davam etdirilməsinin Azərbaycanda elmin inkişafına və alimlər üçün yeni imkanlar açacağına əminliyini ifadə edib.
Görüş zamanı Web of Science elmmetrik məlumat bazasından istifadə imkanları və bundan Fondun istifadəsi potensialı müzakirə edilib, birgə planlar razılaşdırılıb.

Delegation of “Clarivate Analytics” visited the Science Development Foundation
On 19th June, 2017, delegation led by Ms. Vizhi Krishnan, General Director of the Department of Intellectual Property and Science of “Clarivate Analytics” (new owner of Web of Science) for developing countries visited the Science Development Foundation. Executive Director of Clarivate Analytics for Russia and the CIS Mr. Oleg Utkin and the representative of Clarivate Analytics in Azerbaijan Ms. Aygun Babazade also attended the meeting.
Executive Director of the Science Development Foundation Mr. Elchin Babayev mentioned the existence of efficient cooperation between the two organizations, joint activities and consultations, and expressed confidence that the continuation of this cooperation would contribute to the development of science and create new opportunities for scientists in Azerbaijan.
During the meeting, the possibilities of using the Web of Science database and the potential for the use of the Foundation were discussed and joint plans were agreed.